SEO trénink, který bude Vaší nefér konkurenční výhodou!

Jedinečný on-line SEO kurz, který vás povede klik za kliknutím na praktických příkladech s jediným cílem. Zvýšení Vašich tržeb z vyhledávačů.

Dobrý den,

dovolte mi prosím na začátek v krátkosti povyprávět příběh jednoho z našich uživatelů Josefa, který utrácel tisíce Kč měsíčně v internetovém marketingu bez jakékoliv návratnosti.

Vyzkoušel několik specialistů i agentur, ale tyto investice se nevracely. Nějaké malé zlepšení viděl v zasílaných reportech, nějaké zlepšení ukazovalo i sledování návštěvnosti. Dokonce přišlo několik málo poptávek navíc proti běžnému stavu. Ne však dost, aby se peníze vrátily, ba dokonce vygenerovaly nějaký zisk navíc.

Po těchto zkušenostech se Pepa rozhodl k radikálnímu kroku – nejprve se naučí optimalizaci pro vyhledávače sám. Jen tak může zjistit, zda-li se jedná o raketovou vědu nebo rutinní práci jako každou jinou. 

Protože byl Josef sebekritický, přemýšlel, že chyba možná neleží na straně dodavatelů marketingu. Třeba jim neuměl dát správné zadání. On je přece podnikatel. Někdo, kdo perfektně rozumí svému byznysu a dýchal by pro něj ve dne v noci. Třeba ale neuměl podat pomocnou ruku, aby marketéři plně pochopili složitost jeho byznysu a cílovou skupinu.

Přihlásil se tedy na školení od známých odborníků, kteří se SEO léta věnují. Nemohl přece udělat chybu.

Jak školení v Praze slibovalo, dostal parádní nalejvárnu od špičkových lidí z oboru. Kdyby se ho někdo zeptal, bez váhání by školení doporučil. Cestou zpět vlakem si dal hned dohromady plán bitvy s příslibem, že hned v pondělí se pustí do práce a začne upravovat svůj vlastní web podle získaných rad.

Jak si řekl, tak udělal. Hned druhý den se pustil do práce. Odpoledne se poprvé zaseknul. “Jakže to vlastně bylo? Kde najdu ten soubor robots.txt? Kde to ten školitel ukazoval?”  

Marně pátral ve svých poznámkách, toto si bohužel nezapsal. Po chvilce hledání na internetu našel správnou radu a pokračoval dál. 

Ve středu se však zasekl znovu a potřeboval by pomoci. Napsal tedy školiteli e-mail s dotazem a čekal. Slibovanou pomoc v odpovědi dostal o několik dní později. 

Po dvou týdnech těchto stále se opakujících zkušeností začal hledat jiné řešení….

Jmenuji se Dalibor.

Internetovým marketingem se zabývám od roku 2006. Přímo z mých rukou spatřilo světlo světa více než 300 webů, e-shopů a prodejních stránek. Spolu s kolegy jsem za prvních 10 let svého podnikání dal dohromady přes 2 000 projektů, které dnes generují stovky milionů korun ročně svým majitelům.

Většina z nich vyrostla hlavně díky správné optimalizaci pro vyhledávače.

Jak asi již tušíte, Josef není sám. V posledních několika letech jsem mluvil jak s podnikateli, tak začínajícími SEO specialisty. Stejně jako Josef, i oni měli velmi podobnou zkušenost

Ať jsem již mluvil se stavaři, právníky, daňovými poradci, lektory angličtiny, provozovateli hotelů, majiteli apartmánů, výrobci elektrotechnických součástek, marketingovými specialisty realitní kanceláří, majiteli e-shopů, prodejci letenek či zájezdů nebo prodejcem plotů a oplocení. Všichni mi v bledě modrém potvrdili to samé.

Na klasických školeních získali špičkové znalosti od uznávaných odborníků z praxe. Když však přišli v pondělí do práce a chtěli se pustit do práce, neměli po ruce tu správnou kuchařku, aby mohli kroky opakovat a začít znalosti převádět do praxe.

Zbytek získaných znalostí pak odvála denní pracovní rutina, která nenechávala prostor zdlouhavému sebevzdělávání a doplňování chybějících mezer. Znalosti se tak nepovedlo převést do praxe.

Protože máme díky Collabimu přístup ke stovkám našich uživatelů, kteří již na nějakém klasickém školení byli, uspořádali jsme menší anketu. Takto na ni odpověděli.

 

Byl/a jste schopna reálně převést získané znalosti do praxe?

“Nebylo vysvětleno na konkretních případech v praxi.”

“Přílišná zahlcenost informacemi”

“i tak to skončilo metodou pokus – omyl – člověk odešel s tím, že něco ví, ale super by bylo, kdyby člověk i dostal paretově seřazeno – nejdřív focus tam, pak tam a tyhle věci pak již jen udržuj či sleduj :)”

“Pochopil jsem co mám udělat, ale nebylo jasně vysvětleno jak.”

“Rychle jsem se v tom začala ztrácet.”

A není se čemu divit. Jak totiž probíhá klasické školení? Po 1-2 hodinách na cestě vlakem či autobusem 6-8 hodin trávíte v jedné místnosti s další dvacítkou lidí, kteří trpí stejným problémem jako vy a hledají řešení.

Přednášející je super odborník, který zná své řemeslo jako své boty. Základy se projedou co nejrychleji, aby se všech 20 účastníků dostalo na stejnou vlnu a výchozí bod znalostí. 

Pak už začíná krasojízda odborných termínů a erudovaných znalostí, kvůli kterému právem patří školitel mezi TOP specialisty v ČR. Nikdo nemůže zůstat na pochybách, že tento pán či paní ví, o čem mluví. 

Jenže nebyly to právě ty základy, kde se mělo strávit trochu více času pro 100% pochopení toho, na čem se bude za chvíli stavět? Není ten školitel vlastně z praxe už příliš daleko a nezapomněl už náhodou, že začátečníci v SEO a hlavně podnikatelé řeší trochu jiné problémy než “crawl budget” (kolik času vám bude věnovat robot vyhledávače)?

STOP, pauzněte to někdo.

„Potřebuji si to poslechnout ještě jednou, zda-li jsem to plně pochopil.” říkáte si. Jenže na to není čas, dalších 19 kolegů se nebude zdržovat takovou banalitou.

V tomto problému by jistě mohla pomoci dodatečná konzultace po skončení školení. Tak jsme se na to také zeptali v naší anketě.

Měli jste po školení/ch možnost osobní konzultace Vašeho problému?

39% dotázaných neměla možnost ani jediné konzultace po školení. To je strašlivé číslo. 

Ti co konzultaci měli upřesnili, že byla většinou ve formě e-mailové podpory a to maximálně 14 dní po ukončení školení. 

Je tato forma opravdu dostatečná pro vysvětlení celodenního školení, kde padají odborné termíny jak hrušky na podzim?

Co kdyby existoval extrémně praktický kurz, ke kterému se můžete kdykoliv vrátit, klidně 10x, když to bude potřeba?

– – – –

Co kdyby neukazoval jen teoretické poučky, ale na reálných příkladech ukazoval názorné postupy podložené matematikou ukazující ekonomickou návratnost?

– – – –

Co kdyby zde byla možnost se zeptat na věci, které nejsou úplně jasné?
Osobně a klidně půl roku po ukončení kurzu?

Protože jsem hlavně podnikatel, který na SEO a internetovém marketingu vyrostl z firmičky o jedné místnosti a třech studentech (psal se rok 2011) do firmy o 80+ zaměstnancích (2020), 6+ firem provozujících několik e-shopů, marketingovou agenturu, SAAS byznys či genetickou laboratoř, nebyl jsem si jist, že budu umět předat ty úplně nejpraktičtější poznatky právě Vám.

Poprosil jsem tedy o pomoc jednoho z TOP SEO specialistů v ČR – Martina Matějku.

Dalším důvodem, proč jsem chtěl mít Martina na tomto tréninku je fakt, že Martin není pouhý opakovatel naučených SEO pouček.

Mimo své více než 15ti leté působení na SEO trhu jako konzultant provozuje také několik vlastních internetových projektů (hlavně e-shopů), které generují roční tržby přes 15 mil. Kč. I tak stále zůstává věrný svému hlavnímu řemeslu a pomohá jak velkým firmám (pilulka.cz, vekra.cz, skoda.cz….), tak i začínajícím podnikatelům a podnikatelkám (barlinek.cz, palandy.cz a desítky dalších).

Vytvořeno a testováno na lidech, pro lidi

Celý kurz vznikal pod rouškou pandemie po dobu 7 týdnů. Za každou lekcí se skrývá více 30+ hodin společných příprav s Martinem, ve který jsme extrahovali více než 30 let společné praxe v SEO a internetovém marketingu do několika ucelených sekcí, popisujících ty nejdůležitější aspekty optimalizace pro vyhledávače.

Celý kurz byl připravován pro skupinu 5 podnikatelů, kteří tak byli prvními absolventy tohoto kurzu. 

V průběhu celého kurzu jsme si brali zpětnou vazbu.

Co studenti například odpověděli na otázku Co se Vám na lekci nejvíce líbilo? se podívejte níže:

“Celkové pojmenování problémů a definice důležitého (komunikace/ohřívání + zpětná vazba -> do obsahu webu, ostatní méně důležité atd.)”

“Informace a na základě toho uvědomění si, že návštěvník prochází určitým procesem „zahřívání“ a jaké mohou být fáze než se z návštěvníka stane doopravdy zákazník.”

“Schopnost spočítat si návratnost úsilí do SEO”

“Praktičnost vysvětlování na příkladu”

“Příklady, praktičnost a odkaz i na konkurenci ;)”

“Výběr toho podstatného i s doporučením a Vašimi osobními zkušenostmi.”

A cena SEO tréninku je?

Nejprve mi dovolte nechat promluvit jednoho z našich absolventů…

Josef (elektrotechnik):

“Reálná cena kurzu je podle mě v našem prostředí 15-20 tis. za účastníka. Když po roce zjistím, že mi SEO začalo fungovat a že mi to přineslo třeba 1E6, pak je částka 20t zanedbatelná.”

Ale co je ale vlastně tedy součástí SEO tréninku od Collabimu?

  •  základní on-line kurz – 7 hodin videí napěchovaných TOP know-how o SEO, které vznikaly více než 70 hodin čistého času dvou podnikatelů v internetovém marketingu (doživotní přístup)
  •  doživotní přístup ke všem studijním materiálům a podkladům, které se v kurzu probírají. A to včetně interních materiálů společnosti Collabim, které reálně používáme pro náš vlastní marketing (včetně reálných čísel)
  •  roční přístup k uzavřené Facebook skupině, kde můžete konzultovat probíraná témata a ptát se na věci, které nebyly úplně jasné
  •  půlroční účast na studentských konzultacích, které se konají každý týden ve středu dopoledne a můžete vznášet dotazy přímo 1:1. Odpovídá přímo, bez obalu a podle svých zkušeností, sám CEO Collabimu – Dalibor – a Dalibora na konzultacích doplňují SEO specialisté Michal Binka a Pavel Strousek.

 

Cena

Není výše zmíněných 20 000 Kč na účastníka. Není ani 10 800 Kč. Není ani 6 000 Kč.

Cena je pouze jednorázových 2 899 Kč bez DPH. A to není třeba ani nikam dojíždět. Nemusíte si ani brát den volna z práce. Můžete studovat kdykoliv.

Navíc v rámci této ceny máte k dispozici každý týden know-how člověka, kde by tato částka běžně pokryla maximálně ½ hodinu osobní konzultace.

Josef (výrobce plotů a oplocení):

Když znám nyní hodnotu toho kurzu, tak uznávám, že cena 3.500 je málo. Ale vzal jsem to z rodinných úspor a tak více nedám v této době. 😉 Rozhodně jsem byl na „tréninku“ na jeden den za cenu něco přes 4.500,- Kč (dokonce jsem to dohledal: www.**********.cz a www.**********.cz). Odnesl jsem si z toho mnoho skvělých nápadů, které jsem však nikdy nedokázal uplatnit. Byly to za mě naprosto vyhozené peníze. 

Tím ale zdaleka nekončíme!

Součástí on-line kurzu je i několik bonusových lekcí, které získáte navíc.

Bonus #1 - návratnost v SEO

Hned dva webináře na téma ROI v SEO. Jeden na téma vyhodnocení CLV, nebo-li celožitovní hodnoty zákazníka, druhý s Michalem Binkou o návratnosti SEO na e-shopu. Normálně bychom tyto webináře mohli prodávat každý za 500 Kč, Vy je dostanete v rámci SEO tréninku zdarma.

Bonus #2 - test metody Keyword Golden Ratio

Webinář o této poměrně rychlé metodě jak se naučit SEO a dosáhnout co nejdříve prvních výsledků běžně prodáváme za 149 Kč. Zde opět v ceně.

Bonus #3 - analýza konkurence v SERPu

Když už projdeme základy, je čas podívat se na zoubky konkurenci podrobněji včetne tzv. content GAP analýzy.

Samostatně neprodejné, nikde jinde nepublikované. Tento postup používají spičkové SEO specialisté k expertnímu odhalení mezer na SEO trhu.

Vás já to naučím v této lekci a s mou šablonou budeme schopni podobnou analýzu udělat sami do půl hodiny!

Bonus #4 - videonávod na ***rvoucí popisky kategorií na (nejen) Shoptetu

Jedna z hlavních věcí, kterou budete zejména u e-shopu řešit budou popisky produktových kategorií. Tento návod Vám ukáže, jak velice „elegantně“ ohackovat nedostatek prakticky všech e-shop systémů – jak umístit popisky mezi produkty a přitom si nezbořit SEO.

Ani tento videovávod není možné jinak samostatně zakoupit.

Bonus #5 - video školení od Michala Binky o UX e-shopů

Tento návod je možné samostatně zakopit a to za 1 452 Kč. Otázka tedy zůstává, proč byste to dělali, když v rámci SEO tréninku ho máte v ceně 😀

Bonus #6 - video školení "Jak na featured snippety" od Pavla Ungra

Další bonus je on-line školení od jednoho z nejznámějších SEO specialistů v ČR a SR, které běžně prodává. V SEO tréninku zdarma.

Bonus #7 - 26 hodinový SEO konzultací (každou středu po dobu 1/2 roku)

Ten největší bonus na konec. Každou středu se můžete ptát na konkrétní dotazy a konzultovat své projekty na online SEO konzultaci. 

Toto vše obsahuje SEO trénink od Collabimu, který můžete mít. Žádné desítky tisíc za různé teoretické kurzy, žádné proježděné tisíce a X hodin ve ztraceném čase.

Dohromady tedy dostanete:

2 webináře na téma: Návratnost v SEO

Video návod pro metodu Keyword Golden Ratio

Video návod: Jak analyzovat konkurenci v SERPu

Video návod: Jak umístit popisky kategorií mezi produkty

✔ SEO trénink: ekvivalent celodenního plnohodnotného SEO školení 2 podnikatelů (8h)

Video školení: O UX e-shopů od Michala Binky

Video školení: Jak na featured snippety od Pavla Ungra

26 hodin online SEO konzultací

1 000 Kč

149 Kč

499 Kč

49 Kč

10 000 Kč

1 452 Kč

250 Kč

9 800 Kč

Celková cena: 23 199 Kč

A to vše dnes máte za:

2 899 KČ bez DPH

Jen pokud si dnes objednáte náš SEO trénink

Proč je cena tak nízká?

Pokud nebudete rozumět, jak SEO vlastně funguje a nebudete ho umět správně vyhodnocovat, časem na něj zanevřete

Investice do marketingu pak budete raději vyhazovat oknem za neefektivní PPC (ve většině případů), kde s trochou štěstí alespoň nějaké konverze uvidíte. Pak tedy nebudete používat ani SEO nástroje, bez kterých je práce na optimalizaci pro vyhledávače jako loď na rozbouřeném moři konkurence, bez kapitána. 

A Collabim je nejpoužívanější SEO nástroj od Aše po Novou Sedlicu. Budeme rádi, když si časem budete platit zrovna náš nástroj. A právě tehdy se nám tato investice vrátí. Přesně tehdy, když se vrátí násobně i Vám.

Proč tedy není zadarmo?

Sám na sobě jsem si vyzkoušel, že jedna z nejlepších motivací jak něco reálně změnit a pustit se do práce je investice. Investice do svého vzdělávání.

A taky proto, že co je zadarmo, to nemá cenu.

Upozornění na závěr

Nenechte se mýlit prosím, nenabízím vám tady žádný recept ani nástroj na rychlé zbohatnutí. Nabízím dveře, které vám mohou ukázat směr, pokud se chcete vydat na cestu optimalizace pro vyhledávače a konečně začít váš web opravdu zlepšovat, aby začal pořádně vydělávat.

Vítězové, tedy Ti, kdo jsou vpředu před ostatními. Ti nic neodkládají. Když před sebou vidí práci a možnou cestu, prostě sednou ke stroji a začnou pracovat. 

Předbíhají tak ty, kteří začnou zítra, pozítří, v pondělí nebo příští týden. To jsou přesně ti, které můžete ve výsledcích vyhledávání převálcovat a vzít si od nich návštěvnost. Tu, která bude nakupovat u Vás místo u vašich konkurentů.

Každý den, kdy začnete se svým webem něco dělat je den navíc. Den, kdy ujíždíte konkurenci.

Tak co, začnete právě teď nebo až v pondělí?

S úctou k vám a správnému rozhodnutí

Dalibor Jaroš, v.r.

CEO Collabimu

První absolventi kurzu o něm říkají...

Michal (majitel e-shopu):

“Seo tréning od Collabimu mi poskytol úplne iný pohľad na môj projekt. Uvedomil som si, kde trávim veľa času a nenesie to žiadne alebo minimálne výsledky. Školitelia sa delili o príklady z praxe a v podstate nebola otázka na ktorú by nevedeli dostatočne odpovedať. Aj keď SEO je veľmi tažka disciplína, po absolvovaní už vidím prvé výsledky posunu mojich pozícii na Google.”

Josef (prodejce oplocení):

“SEO trénink vřele doporučuji všem, kteří chtějí posunout své webové stránky na lepší pozice ve výsledcích vyhledávání a přivést na ně relevantní návštěvníky. Získáte praktické rady a tipy, které jsou velikým přínosem pro praxi. Nečekejte žádné suché definice základních pojmů, ale připravte se na pořádnou dávku užitečných informací, které plně využijete při optimalizaci svých webových stránek! :)”

Petr (majitel e-shopu s dámskou módou):

“Děkuji za skvělý SEO trénink. Díky němu jsem pochopil, které věci jsou v rámci SEO našeho e-shopu opravdu důležité a stojí za to, se na ně zaměřit. Velmi jsem ocenil osobní přístup a praktičnost celého tréninku.”

Josef (prodejce B2B služeb pro elektrotechniku):

“SEO trénink mě překvapil svojí uceleností, hutností informací a především skutečnými příklady z praxe. Díky tomu jsem mohl začít nejen hned začít realizovat opravy některých chyb, ale také začít plánovat potřebné změny na mém webu již se znalostí, čeho chci dosáhnout. Super byly také konzultace, ve kterých jsem jednak měl prostor na dotazy a řešení mých problémů, ale taky jsem mohl vidět druhé, co řeší a jak. Mohu jen doporučit!”

Tereza (marketingová specialistka developerských projektů):

“SEO trénink – plusy: jsou rozhodně vedení letitými profíky v oboru SEO, jejich plné nasazení, pro mě i proniknutí do tajů SEO nástroje Collabim, … a minusy: SEO trénink není rozhodně nenáročný a nutí ke změně myšlení = bolí to!”

Radek (majitel e-shopu):

“Dobrý den, jmenuji se Radek Černý a SEO školení jsem si pořídil proto, abych se naučil používat nástroj Collabim v kombinaci se SEO zásadami. Což se mi splnilo, protože jsem si na svém webu udělal pořádek v klíčových slovech, udělal jsem si lepší interní prolinkování, odstranil duplicicty a díky SEO nástroji collabim jsem se taky inspiroval od konkurenčních webů. Líbí se mi také to, že pod každou lekcí u tohodle kurzu je velké množství studijních materiálů a dalších zdrojů ke studiu. Mám taky možnost díky kurzu se účastnit online konzultací, které probíhají 1x týdně a probírají se na nich témata ze SEO školení. 

Takže investice do tohodle kurzu se mi rozhodně vyplatila a jsem moc rád, že jsem si tenhleten kurz pořídil.”

Další …

“SEO trénink je ideální nástroj pro studium a prohloubení znalostí z oblasti SEO a používání programu collabim.”

“Pracovala som ako začiatočník v oblasti SEO a SEO tréning mi ozrejmil veci, tak ako v teoretickej rovine, tak i v praktickej. Určite odporúčam všetkým začínajúcím SEO pracovníkom, ale i majiteľom webových stránok. Musím vyzdvihnúť ochotu lektora kurzu, ktorý na konzultáciach riešil rôzne situácie s ktorými sme si predtým nevedeli dať rady. Určite odporúčam. :)”

“Velmi přínosný trénink, který jsem v ČR již dlouho hledal.”

“Perfektní nástroj pro zaškolení juniora do problematiky SEO, díky kterému jsme ušetřil spoustu hodin svého času.”

“Jako začátečník v tomto oboru přinesl kurz pozitivní zkušenosti. Po analýze klíčových slov a collabimu vidím po týdnu skvělé výsledky, které me posunuly dopředu ve vyhledávání. V práci na seo budu nadále pracovat pomoci collabimu a pevně věřím, že se dostanu do topu. “

SEO tréning určite odporúčam. SEO tréning je pre mňa zatiaľ spojením teoretických základov a praktických činností uvedených v reálnych príkladoch. Online konverzácie sú rovnako veľký benefit

„Pokud si nejste jisti, jestli v SEO míříte správným směrem, tak po absolvování SEO tréninku to budete vědět na sto procent. Dostanete přesné informace k tomu jak a na čem pracovat, abyste svůj projekt mohli posouvat nahoru nejen ve vyhledávačích.“

„Na Váš SEO kurz jsem narazil zcela náhodou na internetu, když jsme pracovali na našem novém e-shopu www.joustore.com. Přišlo mi to jako dobrý nápad využít Vašich znalostí a tudíž po on-line rozhovoru s Vaším kolegem jsem se rozhodl, že kurzu využiji. Děkuji, že takové kurzy u nás v ČR existují a je vidět, že to děláte srdcem 🙂 Mirek Pachl“

„SEO trenink určitě všem doporučuji. Jako pro seo laika to pro mě bylo opravdu velice přínosné. Konkrétní příklady z praxe je možné hnedka používat. Vyzdvihla bych natoční celého tréninku, který je se skládá z krátkých bloků, takže Vám to dle mě lépe leze do hlavy:)“

„ak to niekto so SEO mysli vazne, potom sa tento kurz urcite oplati“

„V té změti informací, sice nějaké čas trvá než se člověk zorientuje ale pak je to velmi dobrý pomocník pro nastavení strategií.“

„SEO tréning od collabimu bol veľmi nápomocný a obsahoval veľa nových a užitočných informácií.“

„SEO trénink je perfektně zpracovaný. Nezabývá se pouze využitím Collabinu jako produktu, ale i celou problematikou SEO.“

„Zatiaľ spokojnosť, som v SEO začiatočník ale SEO tréning je veľmi dobrý a doporučujem ho ako pre pokročilých tak aj pre začiatočníkov.“

“Určitě skvělý trénink pro všechny, kteří danému tématu nerozumí a chtějí si osvojit SEO základy a hlavní fundamenty.”

“Collabim SEO tréning určite odporúčam k zdokonaleniu teoretických poznatkov a rozšíreniu možností ako čo najefektívnejšie a pravidelne používať collabim.”

“Jednoduché, rychlé, srozumitelné, kvalitní…”

„SEO trénink jsem koupil, protože chci rozumět tomu, co dělat proto, abychom informace z webu www.pravdaovode.cz dostali srozumitelně k lidem. Jsme nadace a máme nástroj k šíření informací od Google – GRANTS, ale nevyužíváme dost jeho objemový potenciál. Tak jsem pátral a narazil na Collabim. Čím, víc jsem se v tom orientoval (základy), tím víc vidím další a další možnosti, jak zvýšit relevantní návštěvnost webu i mimo Grants. Nechci být odborník na SEO, ale chci tomu rozumět, vědět co zadávám, co zadat mohu a proč a zda výsledky práce na SEU jsou k něčemu nebo je to souběh JINÝCH VLIVŮ.   Rozhodování bylo prosté – sice to nechceš dělat, ale chceš rozumět tomu, co lze udělat a pak najít firmu, která nám se SEO a GOOGLE GRANTS pomůže (ne zdarma, ale ani ne za komerční sazby) a je seriózní – nebude z nás jen tahat peníze. Proto jsem si koupil SEO trénink od Colabimu a postupně se jím prokousávám a procházím knihovnu článků Collabimu. Současně jsem se zeptal p. Dalibora, koho doporučuje na to, aby nám se SEO pomohl Mám se ještě hodně co učit, ale už nyní mi to pomáhá při komunikaci s lidmi z ANT i při rozhodování co jim zadat, co schválit a co zatím ne. Další hodnocení udělám, až budeme mít za cca 3 měsíce výsledek. :-)“  

“Trénink je postavený tak, že to chápu i já… Alespoň prozatím. Někdy je pro mě obtížné skloubit práci a studium, takže se posouvám pomalu, ale nevzdávám se. Seo trénink mi pomáhá pochopit zákony internetu, kterým jsem dřív nerozuměl. Díky.”

“V problematice SEO jsem zatím úplný začátečník a stále v mnoha věcech tápu. Zakoupení SEO tréninku od Collabimu je pro mne rozhodně dobrá investice. Stále ještě studuji a jsem zhruba v polovině, ale už nyní jsem pochopila mnoho věcí, které mi do teď unikaly. Vše je vysvětleno jasně, ukázáno na příkladech, jsou dodány užitečné odkazy, rady a tipy. Vždy jsem měla zato, že se jedná o nudnou, i když důležitou oblast. Díky tréninku jsem ale zjistila, že jde o dost zajímavé učení a že mě to baví. Za mě určitě perfektní a už nyní přemýšlím i o SEO akademii. “

“Provozujeme 2 eshopy každý s jinými produkty. 3 eshop momentálně rozjíždíme a nechtěl jsem udělat stejnou chybu jako u dvou předchozích. Texty stránek jsem jíž chtěl tvořit se zaměřením na vyhledávaná klíčová slova a proti konkurenci.Dnes je to zhruba 14 co jsem na novém eshopu začal pracovat. Ačkoliv je ještě příliš brzdy na hodnocení vypadá, že se na méně vyhledávaná klíčová slova, tim myslim cca 100 měsíčně budování „do šířky“ daří. A to diky školení a nástroji Collabim. A jaká byla motivace? Samozřejmě jsem zkoušel oslovit SEO specialisty, ale důvěru ve mě nevzbudily. Posledním hřebíček byl, když si jedna agentura analýzu stránek a klíčových slov nacenila na cca 50000 Kč. Což v Collabimu uděláte ve zkušební verzi u mensiho webu. A jak jsem na Collabim přijel. Strýček Google o nich ví 👍. Teď jsem jen zvědav, jak tenhle pro mě skvělý nástroj dokážu využít. Chlapy díky. “

“SEO trénink je velmi užitečný nástroj, jak porozumět zákazníkům, jejich potřebám a dle toho přizpůsobit váš web a nabídku zboží. Jsem ráda, že jsem si SEO trénink u šéfa prosadila a stále mi pomáhá v začátcích našich stránek.”

„SEO trénink je dobrý i pro úplné začátečníky. Ti co SEO kdysi dávno řešili na svých stránkách si opráší staré vědomosti a hlavně uvidí, jak s tím co už “dávno víte” zacházejí odborníci. To je hlavní přidaná hodnota, když vás někdo navede na nové nápady pro svůj kšeft.“ 

„Výborný komplexní nástroj pro analýzu a správu klíčových slov, vstupních stran a posílení SEO webu či e-shopu.“ 

„SEO trénink je plný praktických věcí a ukázek, poskytl mi návod, jak postupovat, na co se zaměřit a jak měřit výsledky. Celý kurz je srozumitelný pro laiky a určitě jej doporučuji všem, kteří chtějí svoje stránky postupně posouvat ve vyhledávání dopředu. Skvělý je i nástroj Collabim.“ 

„Doporučuji začátečníkům i pokročilým. Nemusíte si nutně chtít dělat seo sami, ale alespon víte jaký čekat výstup.“

„Výborný trénink, který pokrývá celou problematiku a poskytuje základ pro další rozvoj. Doporučuji každému, kdo vytváří nějaký obsah na web.“

„Kurz je ideální, jak pro začátečníky, tak již SEO znalé. I přestože nejsem v SEO úplný začátečník jsem s určitými oblastmi jsem neměla vůbec žádné zkušenosti. Díky SEO tréninku jsem si tedy zopakovala základní znalosti a zároveň se dozvěděla spoustu nového. Určitě doporučuji. „

„SEO trénink od Collabimu mě zaujal svojí rozsáhlostí a praktickým pojetím. Očekávala jsem, že to bude zejména školení k nastavení a ovládání funkcí v programu, ale je to skutečně trénink SEO, a teprve za druhé tipy na využití Collabimu. Je to opravdu nadstavba.“

„SEO trénink je skvělým prostředníkem pro vstup do tajů optimalizace pro vyhledávače. Po jeho absolvování už jsem si vědom plného potenciálu, které nám SEO může přinést. Takže jste-li naštvaní sami na sebe, že nevíte co všechno byste mohli na svém projektu optimalizovat a jak (tak jako já), kurz vřele doporučuji. P.S.: když se naštvete v noci, kurz se dá spustit do pěti minut.“

„Po první třetině tréninku mohu říci, že už jsem se dozvěděl několik zajímavých a praktických informací. Líbí se mi, že jsou informace podávány v kontextu celkového chování zákazníků/návštěvníků a ne jen s ohledem na pozici v SERP. Teprve v přímé souvislosti s optimalizací a výsledky mi tyto marketingové poučky (jinak mi již dříve známé), začaly dávat smysl. Těším se, že i zbytek tréninku bude minimálně stejně přínosný. Očekávám, že se to bude ještě zlepšovat, ale i kdyby přínos zůstal na této úrovni, byly to dobře investované peníze.“

„Som veľmi spokojná so SEO tréningom, šetrí mi čas, ktorý by som strávila hľadaním a ani by som vlastne nevedela, čo mám hľadať, aby som sa posunula v mojom obchode ďalej. Páčia sa mi aj rýchle reakcie na moje otázky, keď niečomu nerozumiem. Ďakujem.“

SEO trénking je svělá volba pro svou úplnost, kompletní a věcné zpracování problematiky, je to opravdu velká nálož informací. Několika násobě překročil co do množství a kvality obsahu, podobné webináře. Za cenu olova máte cihlu ze zlata.“

„SEO tréning od Collabimu vyniká rovnako ako Collabim aplikácia vynikajúcim pomerom cena/výkon. Ide o praktický kurz, ktorý nekĺže po povrchu ako iné semináre. Ak máte teóriu SEO za sebou a chcete vedieť základy praxe a zoznámiť sa s Collabim toolom. Tak vrelo odporúčam. Za tú cenu je to skoro ako keby ste to ukradli :D“ 

„SEO trénink od Collabimu je pro lidi, kteří nechtějí vyhazovat peníze za PPC reklamu a věří v dlouhodobý potenciál obsahového marketingu. Pokud potřebujete zítra vydělat miliony, tak seo není pro vás. Pokud chcete dlouhodobě budovat pozice ve vyhledávačích „zdarma“, pak je školení SEO od Collabimu právě pro vás.“

„Trénink je přehledný, dobře organizovaný a precizně odprezentovaný. Je plný příkladů z praxe.“

„Díky SEO tréninku od Collabimu jsem konečně pochopil, že SEO není šamanizmus. Je to něco co jde opravdu měřit a sledovat a pracovat s tím, velmi efektivně. I jako absolutní lajk a nováček jsem pochopil vše co bylo potřeba a dokázal jsem to přenést do praxe.“

„Tento kurz doporučuji všem, kdo se chtějí ponořit do světa SEO, jelikož věřím, že může být skvělým odrazovým můstkem. Kurz pokrývá vše od A do Z, takže nováčkům dá krásný přehled o tom, co SEO je, co vše je potřeba řešit, jak je to možné řešit, jak vyhodnocovat apod. Nejedná se o kurz plný pouze teoretických poznatků, ale vše je demonstrováno na konkrétním příkladu z praxe. O to více je tento kurz pro účastníky přínosný. Vhodný je podle mě i pro SEO specialisty, kteří si díky tomu mohou oprášit základy a zjistit, jakým stylem danou činnost řeší někdo jiný.“

„SEO trening od Collabimu som absolvoval ako „seo začiatočník“ vďaka online lekciam som sa postupne zoznamoval s relevantnými postupmi a objavil som možnosti ako zlepšiť pozície vo vyhľadávaní pre náš web. Vyskušať SEO tréning rozhodne stojí za to. Držim Collabimu prsty.“

„SEO trénink je super pro všechny, kterým přijde seo moc technické a složité. Není tomu tak a v seo tréninku je vše pěkně srozumitelně a lidsky vysvětleno.“

„Velmi užitečný a komplexní SEO trénink, který je vhodný jak pro oživení všech postupů pro SEO pokročilé, ale i kompletní návod pro SEO začátečníky.“

„Šikovně vytvořený video trénink vhodný i pro začátečníky, tak si najdou jistě své i pokročilejší. Množství materiálů a možnost konzultací jsou také velkým plusem.“

„SEO trénink je skvělou pomůckou pro růst vašeho webu. Je připraven velmi profesionálně.“

„SEO trénig odporúčam všetkým tým čo nemajú veľké peniaze na agentúru, ktorá by im riešila SEO a odporúčam SEO trénig aj tým čo majú veľké peniaze a platia agentúram, aby vedeli s nimi diskutovať a kontrolovať ich.“

„SEO trénink je ucelený kurz jak pracovat s optimalizací pro vyhledávače svépomoci. Ušetří kupu peněz za platbu agenturám. Doporučuji všemi deseti! Tomáš, Gentleman’s Boutique“

„Díky seo tréninku a nástroji collabim jsme +- do roka udělali z organického vyhledávání náš hlavní zdroj objednávek na eshopu. Doporučuji“

„Super začiatok pre tých, ktorý sa chcú začať venovať SEO. Jednocuché, praktické vysvetlenie a hlavne príklady z praxe. Odporúčam“

„Se SEO teprve začínám, přesto se mi trénink daří zvládat a postupně ho vstřebávat. Obsahuje hromadu studijních materiálů a výukových videí s názornými ukázkami. Líbí se mi ta svoboda. Když nestíhám, výuku přeruším a vrátím se k tomu třeba za týden. Co se týče SEO jsem samouk a kurz jsem si koupila se zvědavosti a pro rozšíření obzorů, jsem začínajíci copywriter a chci svou práci dělat co nejlépe. SEO trénink doporučuji všem, kteří se rádi vzdělávají a mají na to dostatek času.“

„SEO trénink rozhodně doporučuji lidem, kteří si SEO dělají na eshopu/webu sami. Krásně vysvětluje chování zákazníka, který dojde k vám na eshop/web. Ukáže několik věcí, jak „snadno“ zlepšit svůj eshop/web.“

„Seo tréning je veľmi dobrý tréning pre ľudí, ktorý sa chcú SEO začať venovať. Veľmi jasne a stručne vysvetlí danú problematiku, prečo to funguje tak, ako to funguje. Veľmi som ocenil príklady a ľudí z praxe.“

Irena (Junior marketingová specialistka): „SEO trénink od Collabimu mi poskytl cenný pohled do světa SEO a pomohl mi porozumět důležitým principům optimalizace webových stránek. Umožnil mi získat nezbytné znalosti a dovednosti pro úspěšnou práci s SEO. Trénink byl velmi informativní a praktický, splnil má očekávání a hodnotím ho přínosně.“

„Prakticka videa, vysvetleni od zakladu, konzultace online v pripade potreby“

„Absolvoval jsem zde trénink SEO. Je prakticky koncipovaný, video forma tréninku umožňuje shlédnout jednotlivé části postupně a k částem se podle potřeby vracet. To se hodí zejména když si chcete zkoušet v nástroji Collabim praktické použití probíraného obsahu. Jsem přesvědčen, že většinu obsahu školení využiju a nejen proto mne školení bavilo. S čistou hlavou mohu tedy toto školení vám ostatním jen doporučit.“

„SEO trénink doporučuji každému, kdo se chce zorientovat v SEO problematice. Je ideální pro naprosté začátečníky, ale hodí se i pro pokročilejší jedince. Rozhodně ho doporučuji absolvovat před Collabim tréninkem, který už se základy nezabývá, ale jde pěkně do hloubky přímo v Collabimu. P.S.: Finální referenci na Collabim trénink ráda napíšu až ho dokončím, tohle bylo vaření z vody…“

„Pracuji již 15 let v marketingu, spravovala jsem mnoho různých webových stránek i e-shopů s různými administracemi. SEO tréning od Collabimu je obšírný a velmi ucelený program pro začátečníky i pokročilé. Naučí vás rozumět mnoha nástrojům, díky kterým zas vy rozumíte svým vlastním stránkám. Online trh je velmi dynamický a neustále se mění, navíc je již nyní poměrně přeplněný. Aby Váš e-shop nebyl jen online vizitkou, ale prodejním nástrojem, musíte se skutečně obracet. Pravidelné konzultace i možnost se kdykoliv na cokoliv zeptat, jsou k nezaplacení. Komunikujete se zkušenými odborníky, kteří vám vstřícným a laskavým způsobem odpoví na všechny otázky. Za sebe jednoznačně doporučuji. Kateřina Drobná“

„Praktikcé ukázky, resp. jejich řešení s použitím Collabimu. Vše velmi názorně a hlavně srozumitelně i pro laika. Velmi dobře zpracováno. Slovy klasika jedné minulé gastro show: „Nandej lidem na talíř pořádně, ať mají pocit, že za svoje peníze dostali více“..“

„SEO trénink od Collabimu představuje pro mě bezesporu nejkomplexnější a nejlepší vzdělávací program, který jsem doposud měla možnost absolvovat. Předtím jsem zkoušela návody a kurzy na SEO od různých firem, avšak žádný mě nenadchl natolik jako právě ten od Collabimu. To, co mě na tomto tréninku zaujalo, je jeho obsah, který je bohatý na informace a studijní podklady, stejně jako jeho prezentace. Mluvené slovo je přátelské a srozumitelné, což umožňuje snadné porozumění problematice. Nejvíce si cením jednoduchého vysvětlení i složitějších věcí a možnosti každotýdenních konzultací, pro další dovysvětlení. Bez váhání bych tento trénink doporučila všem podnikatelům, kteří chtějí posunout svůj byznys na vyšší úroveň, stejně jako marketérům, kteří usilují o prohloubení svých znalostí v oblasti SEO.“

„Výborná možnosť naučiť sa základy SEO. Ak tieto rady človek v kombinácii s collabim aplikuje, pomaličky sa dostavia zlepšenia v pozíciách“

„Široký záber, zrozumeteľná forma, praktické príklady. Za mňa najlepšia pomoc v SEO a marketingu, akú som od založenia E-shopu mala. Ďakujem“

„Seo trénink určitě doporučuji a to nejen pro začínající e-shopy, ušetřilo mi to spoustu práce i potenciálních omylů v počátečním nastavování.“

Fakta místo slibů

Pavel Ungr

(TOP SEO konzultant v ČR)

„SEO trénink mě pěkně naštval…“

Ing. Petr Zápotocký
(ANT studio) „My v ANT studiu využíváme SEO trénink jako podpůrný zdroj pro začínající SEO specialisty.“

Mgr. Ivo Kylián

SEO konzultant 10 finalistů ShopRoku

„SEO trénink od Collabimu přesně plní to, co slibuje!“

Mgr. Michal Binka

(SEO prakticky)

„Kurz SEO trénink od Collabimu bych doporučil všem, kteří se s problematikou SEO seznamují, potřebují se v ní dobře zorientovat nebo se v ní chtějí jen o něco více zdokonalit.

Jestli chcete pochopit, co je v SEO důležité, čemu se máte věnovat a na co si máte dát pozor nebo naopak co nemá smysl dělat, tento kurz se vám bude líbit. Já ho rozhodně mohu všem maximálně doporučit.“

Kdo Vás bude učit?

Dalibor Jaroš

Internetový podnikatel, CEO Collabimu
www.collabim.cz

Dalibor sám sebe označuje jako dělníka internetu od 2006, kdy začínal jako programátor webových aplikací kultivovat internet v ČR.

Od té doby má na kontě více než 300 webových prezentací sám osobně, s dalšími členy agenturního týmu již více než 2000.

Od roku 2017 vede nejpoužívanější SEO nástroj v ČR a snaží se edukovat českou odbornou i laickou veřejnost v SEO.

Martin Matějka

TOP SEO specialista v ČR, internetový podnikatel
www.martinmatejka.cz

Martin provozuje několik internetových obchodů a patří mezi TOP SEO specialisty v ČR. Pamatuje si rané začátky SEO v ČR a tuto tématiku školí již více než dekádu.

Pro SEO rady si k němu chodí nejen lidé z největších českých projektů (pilulka.cz, vekra.cz, skoda.cz….), ale také i menší podnikatelé, kteří si uvědomují cenu práce s návratností.

Obsah SEO tréninku

Úvodem

Než začneme (2:44)

Pravidelné konzultace

Provizní (affiliate) program (1:42)

Často kladené otázky (FAQ)

1. lekce – Základní pojmy

Vítejte v kurzu (9:08)

Návštěvník –> zákazník (13:08)

Úvod do SEO a STDC (13:02)

Google a SEO (13:50)

Základní nástroje v SEO (9:14)

První úkol a jak pracovat s podklady (1:09)

2. lekce – Klíčová slova

Klíčová slova a hledanost, long-tail (7:45)

Záměr hledače (user intent) (6:35)

Štítky, kategorie (3:39)

Výpočty (CTR, konverzní poměr, ušlé tržby) (5:44)

Ukázka AKS – hubstaff (16:58)

ROI justification „analýza klíčových slov“ (5:08)

3. lekce – On-page SEO v praxi

PPC a konverzní dotazy (5:33)

Klíčové slovo –> cílová stránka (11:05)

Čitelnost a sémantika (7:55)

Dva závody v SEO a závod do šířky (10:28)

Závod do výšky a opravdová užitečnost obsahu (15:15)

Duplicity a změny (3:22)

4. lekce – Off-page SEO v praxi

Budování zpětných odkazů = linkbuilding (6:44)

Jaké jsou způsoby získávání zpětných odkazů a jak hledat odkazové příležitosti? (13:50)

První tipy z praxe (7:12)

Vyplatí se zpětný odkaz? (8:35)

Další příklady linkbuildingu z praxe (6:28)

Příklad „SEO školení“ (6:43)

Placla.cz test (3:48)

Alespoň nějaký „linkbuilding“ pro novou stránku (5:22)

5. lekce – Technické SEO, základy

Technické SEO – úvod (10:03)

Sitemap a indexace webu (7:22)

Přesměrování v praxi (4:36)

Hromadné kontroly a rychlost webu (5:38)

Mobile-first index (4:36)

Tuning CTR, strukturovaná data a hreflang (9:17)

Pozor na Javascript (3:23)

6. lekce – Vyhodnocování v SEO

Google Analytics 4 (32:13)

Google Search Console (11:31)

Seznam Webmaster (2:44)

Collabim: Přehled projektu/Indexace (1:30)

Collabim: Rozložení pozic (3:15)

Collabim: Teoretická návštěvnost (2:52)

Collabim: Historie klíčových slov (3:25)

Collabim: Detail klíčového slova (1:17)

Collabim: Snippety (0:48)

Collabim: Konkurence (3:49)

Collabim: Odkazy (1:09)

Collabim: Marketingový deník (1:10)

Looker Studio (2:27)

Collabim: Reporty, exporty a API​ (1:43)

Marketingové mapy (1:43)

7. lekce – Obrázkové SEO

Základy a proč řešíme (3:14)

Formát, ALTy a okolí obrázku (10:50)

Pojmenování, komprese, přesměrování a sitemap (7:45)

Vyhodnocování (2:33)

Další level -> Video (1:05)

Checklist základních SEO úkolů

Checklist

Bonusové lekce

Výpočet ROI v SEO (45:40)

Sledování událostí a konverzí na webu (7:03)

Keyword golden ratio aneb TOP10 na Google do 39,5 hodin (31:01)

Analýza konkurence v SERPu (39:48)

Kolik stojí SEO (pro e-shop)? (63:53)

***rvoucí popisky kategorií (nejen) na Shoptetu? (20:00)

Vlastní rozcestníky (nejen) na Shoptetu (4:20)

Co mají společného SEO, redesign webu či e-shopu a sedláci u Chlumce? (30:46)

Jak zajistit 130% růst e-shopu jen z vyhledávačů, aniž byste tomu museli věnovat více jak 2 hodiny týdně? – záznam webináře (1:25:30)

Záznam webináře: Nejen marketingové triky z USA (29:24)

Jak dělat SEO a UX kategorie e-shopů s minimálním úsilím a maximálními výsledky

Proč toto školení v SEO tréninku? (0:32)

Úvod do školení (8:46)

Použité nástroje (1:42)

Identifikace podkategorií a vyhledávaných parametrů pro kategorii SLUCHÁTKA (49:58)

Identifikace podkategorií a vyhledávaných parametrů pro kategorii ŠATY. Jak dobře řeší SEO Glami a Aboutyou? (13:11)

Identifikace podkategorií a vyhledávaných parametrů pro kategorii NÁUŠNICE, import do Collabimu (25:47)

Blesková analýza hlavních vstupních stránek pro kategorii SPRCHOVÉ KOUTY (9:03)

Bonus od Pavla Ungra

Komentáře k SEO tréninku (12:30)

Jak na featured snippety (49:37)

Často kladené otázky

Kdy se SEO trénink koná?

To je na něm to nejlepší. Začíná i končí kdykoliv vy chcete. Protože je kompletně on-line, můžete se k němu neustále vracet. Navíc si jako na klasickém školení nemusíte dělat poznámky. Ke každé lekci dostanete navíc kompletní přednáškové podklady i další pracovní sešity a tabulky.

Co když se mi trénink nebude líbit a zjistím že není pro mne?

Pokud do 30 dní od zakoupení tréninku a jeho kompletním shlédnutí usoudíte, že chcete vrátit peníze, dejte nám vědět. Obratem refundujeme.

Není kurz jen promo reklamou na Collabim?

Celý kurz jsme pojali co nejvíce nezávislý na Collabimu tak, aby bylo možné poznatky z něj uplatňovat za pomoci různých nástrojů, většiny zdarma. Cílem kurzu je naučit vás prakticky SEO provozovat a mít z něj reálné výsledky. Jen tak v konečném důsledku můžete ocenit přínos nástrojů jako je třeba Collabim. Collabim neposkytuje placené konzultace ani analýzy, není tedy jeho záměrem vám prodávat poradenství za hodinové sazby. 

Tuto otázku nejlépe vystihuje tato zpětná vazba:

“Já vím, že to neděláte jako promo na Collabim, ale na druhou stranu by se vám do 60 minut vešlo ještě další příklady s Collabimem ;)”

Jak fungují konzultace?

Každý týden v naší skupině zveřejňujeme odkaz, kde přesně se bude daný týden on-line konzultace konat prostřednictvím on-line platformy, kde máte možnost pokládat dotazy. Budete-li mít zájem, odkaz vám budeme posílat i e-mailem, abyste na termín nezapomněli. Přesný čas a hodina je uvedena ve studijním programu.

Je tento trénink spíše pro začátečníky nebo už musím mít něco v SEO za sebou?

Tento kurz jsme připravovali primárně pro majitele firem a začínající podnikatele se zájem o SEO problematiku. Jediné co je třeba umět je zapnout počítač a ovládat e-mail. V rámci tréninku se však i tak dostaneme k tématům, kde se i Martin s Daliborem vzájemně něco přiučili.

30 dní záruka na vrácení peněz!

Pokud s kurzem nebudete spokojeni, vrátíme vám peníze! Bez řečí.

Začněte dnes.

2 899 Kč bez DPH

SEO trénink od Collabimu

Kontakt Ochrana osobních údajů

© 2022 Collabim s.r.o.